Solheim 120

Solheim er vår mest populære hytteserie, og finnes i flere størrelser. Felles for alle modellene er et moderne og samtidig klassisk eksteriør, der stua er trukket fram i en luftig vinkel med vinduer som strekker seg helt opp til skråtaket.

Et annet fellestrekk er kjøkkenet og soverommene, som er plassert på hver sin side av denne vinkelen. Hovedplanet inneholder også to boder, mens loftet kan by på to disponible-/soverom, og en loftstue med et galleri mot stua og utsikten.

Solheim 120 kan tilpasses på en rekke måter. For eksempel kan du velge mellom 30 og 35 graders takvinkel, eller alternative planløsninger som gir deg et ekstra bad, sauna og utebod. Det finnes også ulike typer takoverbygg som skaper en lun uteplass eller et skjermet inngangsparti med utebod. Til interiøret kan du velge mellom seks ulike fargeserier, der panel, listverk, parkett, fliser, dører og andre detaljer er nøye avstemt mot hverandre, for å skape en helhetlig stil tilpasset din personlige smak.

Her kan du lese mer om alle valgmulighetene Solheim nå har.

På Norsk Hyttesenter utenfor Oslo kan du se og oppleve Solheim 110, som er en lit mindre variant. Den har åpent for visning hver uke fra torsdag-lørdag. Se bilder og les mer om hytta her.

Ønsker du å se VR-visning av Solheim 120? KLIKK HER og gå rundt i hytta fra rom til rom

Loftstue
Loftstue
Utvendig bod
Utvendig bod
Hems
Hems

Tekniske data

Antall soverom:3 - 5
Takvinkel:30 grader
Hemsareal:45,4 m2
Mønehøyde:5,24 m
BYA:117,2 m2
Lengde:13,5 m
Bredde:7,5 + 2,4 m
Total BRA NS:103,7 m2

Vinkelen med de takhøye vinduene lar hytta fange solens gang gjennom hele dagen og ut i de små timer. Det var derfor naturlig for oss å gi den navnet Solheim.

Plan- og fasadetegning

Hovedplan Solheim 120

Hovedplan Solheim 120

Hemsloft Solheim 120, 30° tak

Hemsloft Solheim 120, 30° tak

Fasader Solheim 120, 30° tak

Fasader Solheim 120, 30° tak
Loading...

Gjør hytta unik

Tilpass alt av interiør og eksteriør for å skape en unik hytte som passer deres smak og stil. Vår store tilvalgskatalog gjør at ingen hytter er like.

Dette er standard planløsning på Solheim 120. Uteboden bak kjøkkenet kan oppgraderes til vaskerom med eventuelt sauna, og på venstre side kan du blant annet få WC eller bad i ulike størrelser.
Uteboden på Solheim 110 kan oppgraderes til sauna og vaskerom.
En av valgmulighetene er å dele den tekniske boden i to, og la en del av den bli et praktisk vaskerom med adkomst via badet. Smørebenken er det fremdeles plass til!
Velger du en Solheim 120 med 35 graders takvinkel kan du innrede hemsloftet med permanente soverom, slik som her.
Loftstua i en Solheim 120 i Kleberberget, Oppdal.
Utsikt fra loftstua i en Solheim 120 i Kleberberget, Oppdal.
Her er en variant av Solheim 120 der løsningen med tre soverom og bod er erstattet av et "master bedroom", et soverom med familiekøye, og et stort ekstra bad.
Solheim 120 har i utgangspunktet tre soverom på hovedplanet. Her ser du en variant med to soverom og et ekstra bad.
Standardutgaven av Solheim 120 med ekstra terrassedør fra kjøkkenet, her flankert av et av våre matchende anneks.
Som tilvalg kan man også få takoverbygg på vinkelens sider. I tillegg til å skape skjermede uteplasser, vil dette grepet også redusere hyttas 'rafthøyde' – i tilfelle standardutgaven ikke oppfyller kravene i arealplanen for området hytta skal bygges.
Loading...

Andre Varianter